Zębolki – Stomatologia i Ortodoncja Dziecięca

Cennik

Wizyta adaptacyjna/pierwsza wizyta w gabinecie - 200 zł (W przypadku kiedy na tej wizycie wykonywany jest zabieg stomatologiczny cena wizyty to 100 zł)

Jest to wizyta trwająca około 20-30 minut. Podczas tej wizyty mały pacjent zapoznaje się z gabinetem oraz lekarzem dentystą i asystentką. Dowiaduje się, czym zajmuje się dentysta oraz jak nazywa się sprzęt stomatologiczny. Rodzice uzyskują informację jak dbać o zdrowie zębów swoich dzieci. Lekarz przeprowadza dokładne badanie. Następnie pacjent otrzymuje pełny plan leczenia stomatologicznego, który jest szczegółowo omawiany z lekarzem.

Wizyta adaptacyjna z lakierowaniem – 250 zł

Jest to wizyta trwająca 30 minut. Oprócz wizyty adaptacyjnej, jeśli rodzic wyraża zgodę, może zostać przeprowadzony zabieg oczyszczenia zębów i lakierowania fluorem w celu ich wzmocnienia, aby były bardziej odporne na próchnicę. Jeśli podczas tego zabiegu potrzebne jest wykonanie usunięcia kamienia (scaling) doliczana jest kwota 80 zł.

Badanie kontrolne z lakierowaniem (dla pacjentów gabinetu) – 170 zł

Badanie stomatologiczne kontrolne dla pacjentów gabinetu wykonywane raz na 3-6 miesięcy w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego wraz z zabiegiem oczyszczenie ząbków i lakierowania fluorem w celu ich wzmocnienia, aby były odporne na próchnicę. Regularne kontrole stomatologiczne są ważnym elementem dbania o zdrowie jamie ustnej dzieci.

Lakierowanie zębów - 150 zł

Zabieg oczyszczenia zębów i lakierowania fluorem w celu ich wzmocnienia, aby były bardziej odporne na próchnicę. Jeśli podczas tego zabiegu potrzebne jest wykonanie usunięcia kamienia (scaling) doliczana jest kwota 80 zł.

Lakowanie zęba stałego (1 ząb) - 160 zł

Zabezpieczenie bruzd w zębach stałych lakiem szczelinowym, aby nie zalegały w nich resztki pokarmu, dzięki temu zęby stałe dłużej pozostają zdrowe.

Wypełnienie w zębie mlecznym - od 230 zł

Wypełnienie z użyciem najnowocześniejszych materiałów (o rodzaju wypełnienia w pierwszej kolejności decyduje lekarz)

Korona stalowa - 350 zł

Korona stalowa zakładana na zniszczony próchnicą ząb mleczny w celu jego trwałej odbudowy

Wypełnienie w zębie stałym - od 280 zł

Wypełnienie z użycie najwyższej klasy materiałów do odbudowy zębów, w celu odtworzenia twardych tkanek zęba.

Usunięcie zęba mlecznego - od 220 zł

Zabieg staramy się przeprowadzić w jak najprzyjemniejszy sposób dla małego pacjenta, oraz tak aby wróżka zębuszka była zadowolona 😀

Sedacja podtlenkiem azotu (za rozpoczęte 60 min)- 180 zł

Gdy leczenie przeprowadzane jest wraz z użyciem gazu rozweselającego, który sprawia, że leczenie stomatologiczne przebiega w przyjemniejszy dla pacjenta sposób. 

Maseczka do sedacji -70 zł

Jednorazowy koszt przed zastosowaniem gazu rozweselającego. Maseczki o różnych zapachach do wyboru – guma balonowa, truskawka, pomarańcza, lody waniliowe 🙂

Ponowna wizyta adaptacyjna/Gotowość gabinetu - 150 zł

W pewnych przypadkach, niektóre dzieci wymagają dodatkowej wizyty adaptacyjnej. W naszym gabinecie przeprowadzamy maksymalnie trzy wizyty adaptacyjne. W przypadku dalszego braku współpracy dla dobra pacjenta zalecamy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub współpracę z psychologiem.

Gotowość Gabinetu - zabieg w sedacji podtlenkiem azotu - 250 zł

Konsultacja ortodontyczna - 200 zł

Podczas tej wizyty przeprowadzana jest dokładne badanie ortodontyczne. Ustalany jest wstępny plan leczenia ortodontycznego.

Diagnostyka ortodontyczna - 310 zł

Przygotowanie planu leczenia, wykonanie oraz analiza modeli diagnostycznych

Aprat stały zamki metalowe - 2000 zł za łuk

Aprat stały zamki samoligaturujące - 2500 zł za łuk

Aparat stały zamki kryształowe - 3000 zł za łuk

Kontrola leczenia aparatem stałym - 250 zł

Aparat zdejmowany - 1000 zł za łuk

Aparat Hyrax Marco Rosa - 1600 zł za łuk

Aparat Bioblok 1 - 1500 zł za łuk

Aparat Bioblok 2 - 1300 zł za łuk

Kontrola leczenia aparatem zdejmowanym/bioblok 1/Marco Rosa - 150 zł

Aktualizacja cennika – 02.11.2023

Szczegółowy cennik znajdą Państwo w recepcji gabinetu.

Za udostępnienie pacjentowi dokumentacji medycznej nasz gabinet nie pobiera opłat. Wszelkie szczegóły dostępne są w Regulaminie Organizacyjnym Gabinetu.