Zębolki – Stomatologia i Ortodoncja Dziecięca

Cennik

Wizyta adaptacyjna - 200 zł

Jest to wizyta trwająca około 30 minut. Podczas tej wizyty mały pacjent zapoznaje się z gabinetem oraz lekarzem dentystą i asystentką. Dowiaduje się, czym zajmuje się dentysta oraz jak nazywa się sprzęt stomatologiczny. Rodzice uzyskują informację jak dbać o zdrowie zębów swoich dzieci. Lekarz przeprowadza dokładne badanie. Następnie rodzic otrzymuje pełny plan leczenia stomatologicznego, który jest szczegółowo omawiany z lekarzem.

Jeśli podczas tej wizyty zostanie wykonany dodatkowy zabieg oczyszczenia zębów i lakierowania fluorem w celu ich wzmocnienia aby były bardziej odporne na próchnicę, wtedy koszt takiej wizyty wynosi 250 zł.

Wizyta edukacyjna - 200 zł

W przypadku mniejszych pacjentów (od 6 do ok. 30 miesiąca życia) przeprowadzana jest pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym mająca na celu ustalenie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz higienicznych, połączona z badaniem stomatologicznym.

Badanie stomatologiczne z planem leczenia/Pierwsza wizyta w gabinecie - 200 zł

W przypadku starszych dzieci, podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie przeprowadzane jest dokładne badanie stomatologiczne, po którym lekarz dentysta przygotowuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego wraz z zaleceniami.

Jeśli podczas tej wizyty zostanie wykonany dodatkowy zabieg oczyszczenia zębów i lakierowania fluorem w celu ich wzmocnienia aby były bardziej odporne na próchnicę, wtedy koszt takiej wizyty wynosi 250 zł.

Ponowna wizyta adaptacyjna/Brak współpracy pacjenta - 150 zł

W pewnych przypadkach, niektóre dzieci wymagają dodatkowej wizyty adaptacyjnej. W naszym gabinecie przeprowadzamy maksymalnie trzy wizyty adaptacyjne. W przypadku dalszego braku współpracy dla dobra pacjenta zalecamy leczenie w znieczuleniu ogólnym lub współpracę z psychologiem.

Lakierowanie zębów mlecznych/stałych - 130 zł

 Zabieg oczyszczenia zębów i lakierowania fluorem w celu ich wzmocnienia, aby były bardziej odporne na próchnicę.

Lakowanie zęba stałego (1 ząb) - 150 zł

Zabezpieczenie bruzd w zębach stałych lakiem szczelinowym, aby nie zalegały w nich resztki pokarmu, dzięki temu zęby stałe dłużej pozostają zdrowe.

Wypełnienie w zębie mlecznym - 250 zł

Wypełnienie z użyciem najnowocześniejszych materiałów (o rodzaju wypełnienia w pierwszej kolejności decyduje lekarz)

Wypełnienie w zębie stałym - od 300 zł

Wypełnienie z użycie najwyższej klasy materiałów do odbudowy zębów, w celu odtworzenia twardych tkanek zęba.

Usunięcie zęba mlecznego - od 200 zł

Zabieg staramy się przeprowadzić w jak najprzyjemniejszy sposób dla małego pacjenta, oraz tak aby wróżka zębuszka była zadowolona 😀

Sedacja podtlenkiem azotu - 150 zł

Gdy leczenie przeprowadzane jest wraz z użyciem gazu rozweselającego, który sprawia, że leczenie stomatologiczne przebiega w przyjemniejszy dla pacjenta sposób. 

Maseczka do sedacji -50 zł

Jednorazowy koszt przed zastosowaniem gazu rozweselającego. Maseczki o różnych zapachach do wyboru – guma balonowa, truskawka, pomarańcza, lody waniliowe 🙂

Konsultacja ortodontyczna - 170 zł

Podczas tej wizyty przeprowadzana jest dokładne badanie ortodontyczne. Ustalany jest wstępny plan leczenia ortodontycznego.

Aktualizacja cennika – 31.03.2022

Szczegółowy cennik znajdą Państwo w recepcji gabinetu.

Za udostępnienie pacjentowi dokumentacji medycznej nasz gabinet nie pobiera opłat. Wszelkie szczegóły dostępne są w Regulaminie Organizacyjnym dostępnym w Gabinecie.